En İyi Parent Control Uygulaması iPhone ve Android İle Uyumlu!

Ebeveynler her zaman çocukları için en iyisini isterler ve onların yaşam yolculuğunda doğru seçimler yapmalarına, dolayısıyla güvende kalmalarına katkıda bulunmak isterler. Fakat güncel yaşamda bu, her zaman mümkün olmaz. Özellikle akıllı telefonların ve internetin yaşamlara bu denli dahil olmasından sonra çocukların bu telefonlarla neler yaptığını, kimlerle görüştüğünü, sosyal medyada ne tür kimselerle iletişim içerisinde olduğunu takip etmek, artık çok zor bir hal aldı. Ancak günümüzde kullanılan en iyi parent control uygulaması olan mSpy sayesinde çocuklarınızı her daim güvende tutabilmeniz mümkün. Bu yazılımın sahip olduğu üstün özellikler sayesinde günün dilediğiniz her anında, onun yanında fiziksel olarak bulunmak mümkün olmasa da, sanki adım adım onunla birlikteymişsiniz gibi kendisini kontrol edebilirsiniz.

mSpy Parent Control Uygulaması Nedir?

MSPY ebeveyn kontrolü uygulaması, akıllı cep telefonlarında ve tabletlerde rahatlıkla kullanılabilen bir uygulamadır. Yalnızca birkaç dakika içerisinde hedef cihaza yüklenebilen bu uygulama, telefon veya tablet ile yapılabilen her eylemi takip etmeye olanak sağlamaktadır. Tam anlamıyla bir kullanıcı dostu olarak tanımlanabilecek bu uygulama, herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilen, anlaşılır bir özelliğe sahiptir.

Bu uygulamanın sahip olduğu nitelikler sayesinde çocuğunuzun telefonu veya tableti ile neler yaptığını tamamen kontrol altında tutabilirsiniz. Örneğin gelen ve giden aramalarını inceleyebilir, telefonuyla gönderdiği veya aldığı kısa mesajları görüntüleyebilir, hatta o anda nerede bulunduğunu öğrenmek adına GPS konumunu takip edebilirsiniz. Bunun dışında çocuğunuzun görüntülediği internet sayfalarının neler olduğunu, uygulama sayesinde rahatlıkla kontrol etme şansınız mevcut. Hatta sosyal medya hesaplarını da aynı şekilde inceleyebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarındaki mesajlar, arkadaş listesi, burada yaptığı paylaşımlar, katıldığı sosyal medya grupları, buralarda yaptığı beğeniler ve yorumlar ya da kendi hesabındaki paylaşımlarla, bunlara gelen beğeniler ile yorumlar mSpy uygulaması sayesinde tamamen sizin kontrolünüz altında olabilir.

Gelen Aramaları ve Mesajları Kısıtlayabilirsiniz.

mSpy uygulamasının en büyük avantajlarından biri de çocuğunuzu yalnızca takip etmeye değil, onun telefonuyla yaptığı eylemleri kısıtlamaya imkan verebilmesidir. Telefonunda, kendisine zarar verebileceğini düşündüğünüz kimselerden gelen aramaları, uygulama sayesinde rahatlıkla engelleyebilirsiniz.

Aynı şekilde bu kimselerden gelen sms mesajlarının da engellenmesi mümkün kılınmaktadır. Android cihazlarda ve Ios işletim sisteminde sorunsuz kullanılabilen bu uygulama sayesinde, artık çocuklarınızın kimlerle iletişim kurduğundan haberdar olabilir ve bu aramaları yalnızca birkaç basit işlem ile kontrol edebilirsiniz.

Uygulamanın en avantajlı yanı ise, yüklendiği telefon ya da tablette herhangi bir şekilde fark edilmemesidir. Pratik bir uygulama olan mSpy hızlıca cihaza yüklenir ve aktif olduğu süre boyunca, hiçbir biçimde varlığı hissedilmez. Aynı zamanda yüklendiği cihazın kullanımında, cihazın ağırlaşması, sayfaların yüklenmesi sırasında donma gibi sorunlara da kesinlikle neden olmamaktadır.

Bilindiği üzere günümüzde mesajlaşmak için sms’lerden daha sık tercih edilen bir Whatsapp uygulaması bulunmakta. Gençler ve çocuklar bu uygulama üzerinde daha fazla zaman geçiriyorlar. Hatta bu platformda kurulan çeşitli gruplar, onların arkadaşlarıyla sürekli iletişim halinde olmasını ve aynı zamanda diğer sorumluluklarını unutarak, burada fazlasıyla zaman kaybetmelerini sağlıyor.

Uygulamanın kontrol gücü ile Whatsapp hesabını da kontrol altında tutabilirsiniz. Bu hesapta var olan kişileri kontrol ederek, bunlar arasında zararlı bulduklarınızı engellemek, tıpkı sms engellemeleri gibi hayli basittir. Aynı şekilde Whatsapp gruplarındaki mesajlaşmaları okumak, bu gruplarda nasıl bir ortamın var olduğunu bilmek, kimlerin bu gruplarda neler paylaştığını öğrenmek de hayli hızlı ve pratiktir.

Zararlı İnternet Sayfalarını Engelleyin

Çocuklarınızın gün içerisinde hangi internet sitelerinde zaman geçirdiğini bilmeniz, normal şartlar altında mümkün değildir. İnternet, doğru kullanıldığında faydalı bir araçtır. Fakat çok geniş bir ağ olan internet üzerinde bazen şiddet, zararlı veya cinsellik içeren, çocukların gelişiminde olumsuz izler bırakacak olan çok sayıda sayfanın var olduğu da kaçınılmaz bir gerçektir. Çocuğunuz bu sayfalarda gezdiğinde, farkında olmadan ruhsal olarak yaralar alabilir. Bu yaraların ilerleyen zamanlarda yetişkin bir birey olduğu zamanda dahi kendisini olumsuz etkileyeceği, bugün tüm uzmanların birleştiği bir görüştür.

Yaşadığımız çağın en kullanışlı ve zengin parent control sistemi olan SP, çocuğunuzun tüm internet geçmişini görüntülemeye olanak sunar. Görüntülenen bu internet geçmişi arasında eğer zararlı bulduğunuz içeriklere rastlarsanız, bu durumda tek bir hamle ile bu zararlı içerikleri engelleyebilirsiniz.

Yazılımın bu özelliğini daha farklı bir biçimde de kullanabilmeniz mümkün. Örneğin çocuğunuzun okulda olduğu ya da ders çalışması gereken saatlerde internette çok fazla zaman geçirmesinden şikayet ediyorsanız, bu durumda yapacağınız engellemeleri belli saatler içinde gerçekleştirmek çok basit bir eylemdir.

Örneğin Instagram profilinde çok fazla zaman harcıyor ise, okulda ders esnasında dersi dinlemeyip, telefonuyla zaman geçiriyor ve öğretmenlerinden bu yüzden şikayetler alıyorsanız bu saatler arasında onun, Instagram hesabına girmesini engellemek mümkündür. Yine aynı şekilde derslerine çalışması gereken bir saatte ya da sınav zamanlarında sosyal medyada ya da herhangi bir sitede, uygulamada fazlasıyla vakit kaybediyorsa, derslerini çalışıp, sınavlarını tamamlayana kadar, bu sitelere girmesini engellemeniz, mSpy uygulaması ile çok kolay bir seçenektir.

E Postalar Kontrolünüz Altında

Çağımızda internet zorbalığı, sosyal medya hesaplarında olduğu kadar e postalarla da zaman zaman karşımıza çıkıyor. Bu durumdan yetişkin insanlar kadar, çocuklar da etkilenmektedir. İnternet zorbalığı ile çocuklarınızdan yapmaması gereken şeyleri isteyen, kötü niyetli kimseler olabilir. Ve siz, onun telefonunu kontrol altında tutmadıkça bunu asla bilemezsiniz. mSpy uygulamasının sizlere sağladığı avantajlardan biri de çocuklarınızın bu zorbalıktan korunabilmesini sağlamaktır.

Tüm dünyada kullanılan e mail trafiği, bazen zararlı içeriklerin de yayılmasına neden olmaktadır. Hatta zararlı linklerin e mail hesaplarına gönderilmesi ile birçok e mail hesabının hacklendiği, bu hesaplardaki özel bilgiler ile insanların tehdit edildiği gibi olaylar, maalesef yok değil.

Çocuğunuzun bu zorbalığa maruz kalmadığından emin olmanın tek yolu, hızlı ve kolayca yükleyeceğiniz mSpy uygulaması sayesinde onun e maillerini kontrol altında tutmaktır. Bu yazılım ile çocuğunuza kimlerin e mail gönderdiğini, onun gelen e maillere nasıl yanıtlar verdiğini açıkça görebilirsiniz. Eğer bu mesajlaşmaların arasında kendisine zarar vereceğini düşündüğünüz hesaplar varsa, bunları uygulama sayesinde pratik bir şekilde engelleme olanağına sahipsiniz.

Uygulamanın bu konuda sunduğu en önemli faydalardan biri, gelen her e mailin tarih ve saatinin net bir biçimde görülmesi, mesajların kimlerden ne amaçla gönderildiğinin tespit edilebilmesidir. Ayrıca içeriklerin tamamını da görüntüleyerek, bunları okumanız sağlanmaktadır.

Çocuğunuzun Nerede Olduğunu Bilmek Artık Zor Değil

Çocuklar büyüme çağlarında bazen yanlış seçimlerde bulunabilirler. Uzmanların görüşlerine göre bu durum, onların büyüdüklerini ispat etmeleri ve artık bağımsız hareket edebileceklerini kanıtlamanın bir ifade biçimidir. Özellikle çocukluktan ergenlik çağına geçiş dönemlerinde ve ergenlik çağında çocukların bu konuda daha da zor bir duruma geçtiklerine tanıklık edilmektedir.

Yani siz, çocuğunuzun okulda ve güvende olduğunu zannedersiniz. Ancak o, okula gitmemeyi tercih etmiş ve bu esnada arkadaşları ile bulunmaması gereken bir yerde, yanlış şeyler yapıyor olabilir. Bu konuda her ne kadar okulların veli bilgilendirme sistemleri sizlere çocukların devamsızlık durumları hakkında bilgileri iletseler de, bu bilgiler onu korumanız gereken bir anda gelmeyebilir.

mSpy uygulaması, sizlere çocuğunuzun o anda nerede olduğunu bilmeniz açısından da yardımlar sunmaktadır. Buna göre, hedef telefona yüklenen uygulama sayesinde çocuğunuzun telefon görüşmelerini e maillerini, sosyal medya hesaplarını kontrol altında tuttuğunuz gibi, GPS konum servislerini takip ederek onun her an nerede olduğunu adım adım gözlemleme imkanı mevcut bulunmaktadır. Hata gün içerisinde çok yoğun olsanız ve başka işlerle uğraşmak durumunda kalsanız bile, sistem o an çocuğunuz bulunmaması gereken bir yere gitmiş ise, anında uyarı sistemini devreye sokarak, sizi bilgilendirmektedir.

Bunu sağlamak da yazılımın diğer işlemleri gibi hayli anlaşılır ve basit. Bunun için tek yapmanız gereken şey, bir coğrafi çevreleme alanı oluşturmaktır. Yani çocuğunuz o anda okulda olmalı ise, okulun dışında kalan tüm alanları yasaklı bölge olarak belirleyebilirsiniz. Veya özellikle görüşmesini istemediğiniz arkadaşları ya da bazı başka kimseler varsa, bu kimselerin bulundukları alanları da coğrafi çevreleme sisteminde yasaklı bölge şeklinde belirtebilirsiniz. Bu sistemin avantajlı yanlarından biri de sistem üzerinde sayısız alanı yasaklı bölge olarak ekleyebilme özelliğidir. Yani çocuğunuzun gitmesini istemediğiniz her alanı, sistemde belirleme hakkınız bulunmaktadır. Böylelikle çocuğunu sizin istemediğiniz bir alana girdiği anda sistem sizi uyarır. Alacağınız bu uyarılar, belki de çocuğunuzu koruyabilmek adına en faydalı uygulama olacaktır.

Telefon Kişileri ve Takvim Kontrolleri

MSPY uygulaması ile çocuğunuzun telefonunda kayıtlı olan tüm kişileri tarayabilir ve hatta takvim etkinliklerini inceleyebilirsiniz. Bazen takvim etkinlikleri, çocukların daha önceden belirlenen bir tarihte nerede olacağını anlamaya yardım eder. Mesela, hafta içi bir günde okul saatleri içerisinde bir arkadaşının doğum günü etkinliği olacağını takvime işaretlemiş ise, bunu önceden öğrenip, önlem alma imkanı bulmanız uygulama sayesinde mümkün kılınır.

Bununla birlikte telefon kişileri de önemli bilgileri içerir. Çocuğunuzun telefonunda kayıtlı olan kimseler, onun arkadaş çevresidir. Arkadaş çevreleri çocukların gelişiminde son derece önemli bir kriterdir. Kendilerini iyi ve doğru şeylere yöneltecek arkadaşlıklar, onların yaşama bakış açılarının şekillenmesinde sorumluluk sahibi, iyi eğitimli, okuyan, düşünen bireyler olmaları adına değer taşır. Ancak her zaman böyle olmaz.

Çünkü büyüme çağındaki çocuklar ve gençlerin ortak özelliği karşılarındaki insana kolayca güvenmek ve arkadaşlık bağlarının aslında onları ne kadar yanlış davranışlara sevk ettiğini görememektir. Ancak kontrol sizin elinizde olursa, bu yanlışlara düşmeleri engellenmiş olacaktır. Buna göre uygulamayla çocuğunuzun telefon kişilerini inceleyip, bunlardan uygun bulmadığınız kişileri engelleyebilirsiniz.

MSPY Yalnızca Ebeveyn Kontrolü Mü Sağlar?

Sizlere geniş çaplı özelliklerinden bahsedilen mSpy genel olarak ebeveyn kontrolü adına kullanılmakta olan bir uygulamadır. Çünkü ebeveynler ancak bu yazılım sayesinde çocuklarının gerçekten güvende ve doğru yolda olduğundan emin olabilmektedir. Fakat uygulamanın sahip olduğu tüm bu üstün nitelikler ile elbette çocukların dışında başkalarını da kontrol edebilmek mümkündür. Bu konuda en çok başvurulan uygulama, iş yeri ve şirket sahipleri tarafından çalışanların kontrol edilmesidir.

İş yerlerinde çalışanların disiplin içinde işlerine yönelmeleri, hem iş yerinin hem de çalışanların başarıya ulaşması için elzemdir. Ancak zaman zaman çalışanlar kuralların dışına çıkarak, işlerini gerektiği gibi yapmayabilir. Hatta çalıştığı iş yerine karşı son derece olumsuz tavırlar sergileyerek, bu iş yerine ait gizli bilgi ve belgeleri dışarıya sızdıran çalışanların da varlığı maalesef sürpriz değildir.

Bazen işverenler, çalışanlarının bu olumsuz tavırlar içinde olduğunu bilseler de, buna dair ellerinde bir kanıt olmadığından sessiz kalmak, yapılanlara göz yummak zorunda kalabilirler. Ancak mSpy uygulaması, çalışanları kontrol edip, olumsuz eylemlerini tespit ederek, bunları kanıtlamak adına son derece başarılı bir eylem sunmaktadır.

Uygulamanın GPS takip sistemi ve coğrafi çevreleme yöntemiyle, çalışanın o anda iş için dışarıda olması gerekirken başka yerlere gidip gitmediğini takip edebilirsiniz. Veya onun mesai saatleri içerisinde sosyal medya hesaplarında gezinip gezinmediğini, telefon görüşmelerini iş için mi yoksa keyfi sebeplerle mi yaptığını anlayabilirsiniz. Hatta bu uygulama ile çalışanın e maillerini kontrol edip, şirketinize ait olan bilgileri, iletilmemesi gereken yerlere iletip iletmediğini de ispatlamak çok kolaydır. Tüm bu özellikleriyle mSpy, yalnızca çocuklar için değil, şirket çalışanlarını takip amacıyla da kullanılmaktadır.

MSPY Parent Control Uygulamasını Neden Kullanmalıyız?

Ebeveyn olarak sahip olunan sorumluluklar, çocukların fiziksel ve psikolojik yönden sağlıklı bir birey olarak yetiştirilmesini içermektedir. Dolayısıyla onların, sizler yanlarında değilken neler yaptığını bilmek, önemlidir. Ancak bunu kendisini adım adım takip ederek yapamazsınız. Günlük yaşamda sizin de kendinize ait bazı işlerinizin olması, bunun engeldir. Ancak bir diğer engel de çocuğun sürekli olarak ailesi tarafından takip edilmesine vereceği olumsuz tepkidir. Hiçbir çocuk veya genç, sürekli olarak annesini ya da babasının yaşamının içerisinde bu denli onu kontrol etmesini istemez. Bu durumda mSpy sistemi, en kolay çözümdür.

Bu uygulamayı yüklediğiniz telefonlarda, takip edilen kişinin bunu fark etmemesi sizin için avantajdır. Böylelikle çocuğunuzla herhangi bir çatışma yaşamak zorunda kalmadan onu uzaktan takip edebilir, tacize veya zorbalığa maruz kaldığında bunu kendisine fark ettirmeden engelleyebilirsiniz. Bu sitemin kullanılmasının en büyük sebebi budur. Aynı durum, şirket çalışanlarının da size olan güvenlerinin sarsılmadan takip edilebilmesi ve gereken anlarda iş yeriniz adına gereken önlemlerin alınabilmesi için değer taşımaktadır.

Dünyanın her yerinde tercih edilen bir parent control sistemi olan mSpy, küresel boyutta bir desteği sizlere sunmaktadır. Uygulama hakkında öğrenmek isteğiniz her şeyi ve yükleme, kullanma aşamasında takıldığınız konuları 7/24 sunulan destek hattına iletmeniz sağlanmaktadır. Ayrıca bu sistem, sunduğu tüm bu avantajların yanı sıra hayli uygun fiyat avantajları ile sizlere ulaştırılmaktadır.

Yorum yapın