2021’nin En iyi 3 PC İzleme Yazılımı

Online dünya bugünlerde özellikle de büyüme çağındaki çocuklar için oldukça tehlikeli bir yer haline geldi. Bir de sosyal medya ve diğer websiteleri üzerinde saatler harcayarak vaktinizi ve paranızı harcayan çalışanlar var tabii ki. Sizin için en iyi 3 bilgisayar takip programı’nı ve detaylarını derledik. Bu uygulamalar hem kolay hem oldukça etkili hem de uygun fiyatlar ile piyasada kolayca bulunabilir.

Bilgisayar Takip Programı – 2021’nin En iyi 3 PC İzleme Yazılımı

Çocuklarınızın online aktivitelerini izlemek isteyen endişeli bir ebeveyn de olsanız, ya da çalışanlarınızın üretkenliğini artırmak isteyen bir işveren de olsanız, çalışanlarınızın ya da çocuklarınızın aktivitelerini kontrol edebilmenizi sağlayacak birçok farklı bilgisayar izleme yazılımı bulabilirsiniz.

Günümüzün bilgisayarları sayesinde bütün dünyayı masanıza getirebilirsiniz. Fakat böyle bir özgürlük aynı zamanda bütün bilgisayar kullanıcılarının omuzlarına da bir yük bindiriyor. İşte tam bu noktada bilgisayar izleme yazılımları devreye giriyor. Bu tarz bilgisayar yazılımları ailenizin ya da işinizin yanlış şekilde yönlendirilmesini engellemek için bir zorunluluk haline geliyor.

Pornografi, sanal zorbalık ve birçok farklı online şiddet içeriği internet dünyasında kol geziyor. Fakat bu tarz istenmeyen durumlardan ailenizi koruyabilmek için farklı ve etkili bilgisayar izleme yazılımları kullanabilirsiniz.

Şu an piyasada bulunan yazılımları test etmek için birçok saat harcadık, bu uygulamaların sunduğu özellikleri değerlendirdik, engelleme ve izleme özelliklerini gözlemledir  hangilerinin sonradan inceleme için özellikler sunduğunu ve hangilerinin çocuğunuz tehlike altındayken size alarm verdiğini gözlemledir.

Bütün bu araştırmamız ve testlerimiz sonucunda da REFOG Kişisel İzleme yazılımının en iyisi olduğuna karar verdik, FlexiSpy ve mSpy ise bu yazılımı takip ediyor. Sizin için detaylı bir inceleme ve bu yazılımların özelliklerini sıraladık

REFOG Kişisel İzleme

Her ne kadar özellikle çocuklar için tasarlanmış olsa da , birinin bilgisayarını izlemek isteyen kişiler için REFOG harika bir yazılım. Çocukların günümüze online mesajlaşma ve oyun oynamaya bayıldıkları bir gerçek! Fakat bu oyunların ne kadar fazla kaçar? ya da çocuklarınızın online aktivitelerini izlemenin en iyi yolu nedir?

İşte burada devreye çocuklarınızın online aktivitelerini sürekli izleyebileceğiniz REFOG Kişisel İzleme yazılımı devreye giriyor.

REFOG Kişisel İzleme kullanıcının bütün online aktivitelerini kaydederek harika bir iş çıkarıyor. Yazılım yazılan bütün mesajları, basılan bütün tuşları, girilen siteleri ve bütün tarayıcı yazılımını kaydediyor.

Yazılım ayrıca bilgisayarda kullanılan uygulamaları ve bu uygulamalarda ne kadar zaman geçirildiğini de kaydediyor. VOIP ve Skype konuşmaları da aynı şekilde kayıt ediliyor, bu da çocuklarınızı izlemenize yardımcı oluyor. Ayrıca kişisel kelime kilitleri kullanarak çocuklarınızın tehlikeye girdiğini düşündüğünüz zamanlarda alarm alabileceğiniz bir sistem kullanabiliyorsunuz.

REFOG Kişisel İzleme yazılımının ana özelliklerine bir göz atalım:

Web Geçmişi Kaydı – Bu yazılım kullanıcının tarayıcı geçmişini kaydediyor ve bu kayıtlar kullanıcı silse bile size erişilebilir oluyor. Bu web geçmişi raporlama özelliği ile size istediğiniz anda erişilebilir oluyor. Bütün ilintili bilgiler kaydediliyor bunlara sayfa isimleri ve sitelerin URL’leri ve zaman bilgileri de dahil.

Tuş Girişi Kaydı – Bir kez hedef bilgisayara başarılı şekilde kurulduktan sonra REFOG Kişisel İzleme yazılımı bütün basılan tuşları kaydediyor, bu sayede de keylogger olarak çalışıyor. Bu özellik sayesinde çocuğunuzun ve çalışanınızın bilgisayarındaki bütün klavye bilgilerine, kullanıcı isimlerine, şifrelere, arananlara ve e-maillere erişebiliyorsunuz.

Ekran Görüntüleri Tarihi – REFOG yazılımı size farklı zamanlarda hedef bilgisayarın renkli ekran görüntülerini alma imkanı sunuyor. Uygulama kullanıcının yazdıklarının da kaydını alarak size ek bir kanıt sunuyor. Çalışanlar ve çocuklar genellikle kapılıp gidiyor ve online çok fazla zaman geçiriyor, bu tarz durumlarda aktif olarak izleme yapmak da önemli hale geliyor. Ekran görüntüsü geçmişini kullanarak her zaman kanıt sahibi olabilir ve belli çalışanlarınıza şirketin zamanını harcadıklarını gösterebilirsiniz. Bu yazılım aynı zamanda birden fazla izleme konfigürasyonu kullanıyor.

E-mail Raporlama – Kayıtlara göz atmak için hedef bilgisayara fiziksel erişim sağlamanız gerekmiyor. Bütün bu kayıtlar size e-mail olarak yollanıyor, bu sayede istediğiniz yerden kayıtlara erişebiliyorsunuz.

Anlık Mesajlaşmaları İzleme – REFOG şu an piyasadaki birçok büyük anlık mesajlaşma uygulamasıyla uyumlu olduğu için, örneğin Hangouts, Yahoo Messenger, Facebook Messenger, MSN, ICQ, Skype AIM vs. Bu yazılım sayesinde bu platformlarda gönderilen ve alınan bütün mesajları okuyabiliyorsunuz.

Raporlar ve Ayarla – Bilgisayar izleme için farklı kontroller oluşturabiliyorsunuz, bazı izleme özelliklerini aktive edebiliyor ya da devre dışı bırakabiliyorsunuz, kayıtları filtreleyebiliyor, raporlar ve alarm kelimeler oluşturabiliyorsunuz. REFOG kendi özellikleri seçilmiş olarak geliyor fakat bu seçenekleri kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

Dosya ve Uygulama İzleme – REFOG hedef bilgisayarda kullanılan programları aktif olarak izlemektedir. Bu sayede çocuğunuzun ödev yapması gereken zamanda oyun oynayıp oynamadığını ya da çalışanınızın online olarak vakit öldürüp öldürmediğini izleyebiliyorsunuz. Ayrıca dosyalar üzerinde yapılan bütün değişiklikler de yazılım tarafından kaydediliyor. Bu sayede de çalışanınızın özel şirket dosyalarında değişiklik yapıp yapmadığını görebiliyorsunuz.

Şifre Koruma ve Gizli Mod – REFOG hedef cihazda tamamen radar dışı bir durumda çalışır, tamamen görünmezdir ve kullanıcı bir bilgisayar uzmanı olsa da bu durum değişmez. Hiçbir programda ya da kontrol panelinde görünmez. Programa erişim sağlamak istediğiniz zaman belirli bir komut ya da şifre ile görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca REFOG yazılımını bir şifre ile koruyabiliyor, kullanıcının kayıtları silmediğinden emin olabiliyorsunuz.

Kolay Kurulum – REFOG Kişisel İzleme yazılımı hiçbir şekilde teknik asistanlığa ihtiyaç duymadan kurulum yapılabilmesi için tasarlanmıştır. Ailenizdeki herhangi biri bu uygulamayı indirip kurabilir, teknolojiden çok anlamayan yaşlı insanlar bile kolayca kullanabilir.

Ücretlendirme Detayları

REFOG Kişisel İzleme yazılımını hem windows bilgisayar hem de Mac için satın alabilirsiniz. Ücretlendirmeler ise şu şekilde:

  • 1 yıllık lisans- 82$
  • 3 yıllık lisans- 99$


FlexiSpy Bilgisayar İzleme Yazılımı

FlexiSpy çocuklarını ya da ailesini bütün online tehlikelere karşı korumak isteyen kişiler tarafından kullanılabilecek oldukça etkili bir bilgisayar izleme yazılımıdır.

FlexiSpy’ın ebeveyn kontrol paneli sayesinde aileler çocuklarını kolayca izleyebilir ve internet aktivitelerine göz atabilir. Bu sayede de ziyaret edilen web siteleri, iletişim kurulan kişiler, indirilen uygulamalar gibi bilgilere sahip olabilirler.

İşverenler ise bu uygulama ile çalışanlarının aktivitelerini, e-maillerini, tarayıcı geçmişini, USB bağlantılarını, tuş girişlerini, ekran görüntülerini ve daha fazlasını izleyebilirler. Bu yazılım ile hangi bağlantıların kurulduğu hatta dosya aktiviteleri bile kaydedilebilir.

40dan fazla farklı özelliği – ki bunlara sürekli yenileri ekleniyor- FlexiSpy şu an piyasada bulunan birçok farklı bilgisayar izleme yazılımından daha fazlasını sunuyor. Hatta size FlexiSpy üyeliğinizi başka bir bilgisayar izleme yazılımı ile değiştirebileceğiniz bir program da sunuyor, bu sayede indirim sahibi olabiliyorsunuz.

FlexiSpy Bilgisayar İzleme Yazılımı Neler Yapabiliyor?

FlexiSpy yazılımı bir kez hedef bilgisayara indirildikten sonra, bilgisayardaki bütün datayı online serverına aktarıyor, siz de buradan erişim sağlayabiliyorsunuz. Hedef bilgisayarı sürekli olarak izliyor ve tamamen görünmez şekilde çalışıyor, arka planda çalışırken her şeyi kaydediyor.

FlexiSpy yazılımının bazı özellikleri şu şekilde:

Anlık Mesajlaşma İzleme – Bu yazılım size hedef cihazda anlık mesajlaşma uygulamalarında yazılan her şeyi görüntüleme imkanı sunuyor. WhatsApp, Line, Facebook ve birçok farklı anlık mesajlaşma uygulamasındaki aktiviteleri izleyebiliyorsunuz.

Bağlantı Aktivitelerini İzleme – Bu yazılım hedef cihazdaki bütün bağlantıların kaydını tutuyor, birçok detayı kaydediyor ve online servera aktarıyor.

İnternet Aktivitelerini İzleme – Bu özellikle hedef bilgisayardaki web site geçmişine ve yer imlerine kolayca erişebiliyorsunuz. Diğer bir özellik ise URL’lere ulaşabiliyor ve ziyaret edilen web sitelerindeki zaman ve tarih detaylarını da görüntüleyebiliyorsunuz.

Data Koruma – FlexiSpy hedef bilgisayardaki bütün dosya aktivitelerini ve data transferlerini kaydetmekte harika bir iş çıkarıyor. Bu sayede açılan ve değiştirilen dosyaları bile görüntüleyebiliyorsunuz.

Tamamen Görünmez – Bu yazılımı hem görünmez hem de görünür şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu tarz bir esnekliği birçok izleme yazılımı sağlamıyor.

Kolayca Görüntülenen Bilgisayar Datası – Hedef cihazın datası düzenli olarak kaydediliyor ve FlexiSpy portalından izlenebiliyor. Siz de bu bilgilere istediğiniz zaman kendi bilgisayarınızdan ya da mobil bir cihazdan erişebiliyorsunuz.

Keylogger – Bütün kaliteli izleme yazılımlarından beklendiği gibi FlexiSpy’da da keylogger özelliği mevcut. Bu özellik size hedef cihazda basılan tuşları söylüyor. Bu sayede aranan kelimeleri, kişisel notları, kullanıcı isimlerini ve şifreleri görüntüleyebiliyorsunuz.

E-mailleri Okuma – Yazılım hedef cihaza gelen ve giden e-mailleri otomatik olarak kaydediyor, bu kayıtlara e-maillerin zamanları ve kişi bilgileri de dahil.

FlexiSpy En İyi Bilgisayar İzleme Programlarından Biri Yapan Nedir?

Birçok kaliteli bilgisayar izleme yazılımı farklı özellikler sunacaktır, kaliteli müşteri desteği, güvenilirlik ve isteğinize göre daha üst versiyonlara geçiş yapma esnekliği. FlexiSpy bunların hepsini yapıyor, hem de çok iyi yapıyor!

FlexiSpy En İyi 3 listemizde şu harika özellikleri sayesinde yerini hak ediyor:

Gelişmiş Özellikler – Daha önce de dikkat çektik bu konuya, FlexiSpy kullanıcısına 4* etkili özellik sunuyor, bu özelliklerin birçoğu piyasadaki diğer yazılımlarda mevcut değil. Size diğer ürünlerde sunulmayan birçok bilgi ve detay sunuyor.

Kolay Erişim – Bu yazılım size mobil uygulaması sayesinde bilgileri her yerde görüntüleme imkanı sunuyor. Tek yapmanız gereken FlexiSpy sitesine girmek ve hedef cihazın bilgilerini görüntülemek.

Harika Müşteri Desteği – FlexiSpy’dan bir kez alışveriş yaptığınızda harika ve tam zamanlı bir müşteği desteğine sahip oluyorsunuz. Bu sayede de bir problemle karşılaştığınızda güvenebileceğiniz birileri oluyor.

Birçok farklı Cihazı Destekleme – FlexiSpy size bilgisayarları, tablet bilgisayarları ve mobil cihazları tek bir platformda görüntüleme imkanı sunuyor. Ürün lisansınızı farklı cihazlara taşıyabiliyor hem de bunu üyeliğinizin istediğiniz zamanında yapabiliyorsunuz.

Ücretlendirme Detayları

Aşağıdaki üç farklı lisans seçeneğinden biri ile hedef Windows ya da Mac bilgisayarı izlemeye başlayabilirsiniz:

  • 1 aylık lisans- 68$
  • 3 aylık lisans- 99$
  • 1 yıllık lisans- 149$


Bilgisayar İçin mSpy

mSpy şu an mobil telefon casusluğu konusunda en iyi markalardan biri, ve yakın zamanda da bilgisayar izleme konusunda kendini göstermeye başlayan bir yazılım. Bu yazılım size çocuklarınızın online hayatından haberdar olma özelliğini sunuyor, bu sayede de çocuğunuzu internetteki potansiyel tehlikelerden koruma şansına sahip oluyorsunuz. Bunun dışında bir işveren olarak çalışanlarınızın online aktivitelerini de izleyebiliyorsunuz.

Kimin kullandığına bağlı olmaksızın bu yazılım size böyle bir üründe olması gereken birçok etkili özellik sunuyor, hem de bunu uygun bir fiyata yapıyor.

mSpy Bilgisayar İzleme Yazılımının Ana Özellikleri

mSpy yazılımının en iyi özelliklerinden biri her türlü cihazda kullanılabiliyor oluşu, masaüstü bilgisayarlar, laptoplar, tablet bilgisayarlar ve her türlü sisteme sahip olan -Mac OS, Windows, iOs ya da Android- akıllı telefonlar da bu cihazlara dahil. Dahası size birçok farklı tarayıcıda -Firefox, Google Chrome, Opera ve daha fazlası- izleme imkanı da sunuyor. Tabii farklı cihazlarda sunulan özellikler değişim gösterebilir.

mSpy bilgisayar izleme yazılımının size sunacağı bazı genel özelliklere söyle bir göz atalım:

Ekran Görüntüleri – Bu yazılım size hedef bilgisayarı ekran görüntüleriyle izleme imkanı sunuyor. Zaman zaman kullanıcının nelerle uğraştığını görebiliyorsunuz. Eğer bir işverenseniz çalışanlarınızın online aktivitelerini bu şekilde izleyebiliyorsunuz. Buna ek olarak bu bilgilere nerede olduğunuz fark etmeksizin mSpy kontrol panelinden ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca tatsız durumlarda ekran görüntüleri gayet etkili kanıtlar olarak da rol oynayabiliyor.

Keylogger – mSpy bu özelliği size hedef bilgisayardaki tuş vuruşlarını sunuyor. Bu bilgi bilgisayar sisteminden silinse bile size erişilebilir kılınıyor. Bu özellik çalışanınızın toplantı sırasında yazdıklarını görüntülemek ya da çocuğunuzun ödev yaptığını söylediği zamanlarda gerçekten ödev yapıp yapmadığını görüntülemek için harika.

Keylogger Kelime Arama – Her ne kadar harika imkanlar sunsa da internetin tehlikelerle dolu olduğu bir gerçek. Bu özellikle de interneti yeni keşfetmeye başlayan çocuklar için geçerli. Bu yüzden de ebeveynler istenmeyen online içeriklerden çocuklarını korumak zorundalar özellikle de şiddet, zorbalık ya da yetişkin içeriği bulunan kısımlardan.

İndirilen Uygulamalar – Bu özellik sayesinde hedef bilgisayara indirilen ve kurulan, kullanılan uygulamaların kaydına sahip olabiliyor, hepsine erişim sağlayabiliyorsunuz.

Kullanıcı Aktivitesi – mSpy yazılımı size kullanıcının bilgisayar başındayken ne zamanlarda aktif olduğunu söyleyebiliyor. Bu sayede de çalışanlarınızın ofis saatlerinde ne zaman gerçekten çalışıp, ne zaman çalışıyor gibi yaptığını anlama şansı sunuyor.

mSpy bilgisayar izleme yazılımını diğer seçenekler arasından ebeveynler ve işverenler için ideal kılan diğer alanlar:

Tam zamanlı, çok dilli destek – mSpy bilgisayar izleme sistemini satın aldığınızda 7/24, birçok farklı dilde canlı, e-mail ya da telefonla müşteri desteğine sahip oluyorsunuz. Bu sayede de gece ya da gündüz ne zaman bir problem yaşarsanız size yardımcı olacak birileri oluyor.

Yüksek Müşteri Memnuniyeti – mSpy bilgisayar izleme yazılımının %95 gibi yüksek bir müşteri memnuniyeti skoru mevcut. Müşterilerine harika şekilde yaklaşıyorlar ve bu da ürünlerinin ne kadar etkili olduğunu gösteriyor.

Bu yazılım aynı zamanda birçok farklı platformda en iyiler listesine girmeyi başarmış bir yazılım.

Ücretlendirme Detayları

mSpy bilgisayar izleme yazılımı hem Mac hem de Windows işletim sistemleri ile uyumlu. mSpy resmi sitesinde bu satın alma seçeneklerini bulabilirsiniz:

  • 1 aylık lisans- 22.99$
  • 3 aylık lisans- 29.99$
  • 1 yıllık lisans- 52.49$

Ödemeler ise yalnızca garantili, korumalı online ödeme şekilleriyle yapılabiliyor, Paypal, MasterCard, Visa, American Express, Discover, JCB ve daha fazlası. Ayrıca satın alma işleminden sonra paranızı iade istemek için 10 gün memnuniyet süreci de mevcut.


Yorum yapın