Google Haritalar’da Bulunduğunuz Konumu Bulma

Kendinizi bulmanın en iyi yolu Google Haritalar'ı kullanmaktır.

Google Haritalar, modern çağın en kullanışlı navigasyon araçlarından biridir. İnsanların bir yolculuğu önizlemesini ve engeller için önceden plan yapmasını sağlar. Bununla birlikte, şu anda haritada nerede olduğunuzu nasıl bulacağınızı bilmek, Google Haritalar ile gezinmek için zorunludur.

Android'de Mevcut Konumunuzu Bulma

Google konumunuzu birçok şey için kullanır. Ancak Google Haritalar’da konumunuzu takip etmenin en yararlı özelliği, herhangi bir hedef girdiğinizde Google Haritalar’ın o anda bulunduğunuz yerden hedefinize bir rota çizmesidir.

Google Haritalar’da nerede olduğunuzu bulmak için, uygulamanın konumunuza erişmek üzere telefonunuzun yerleşik GPS’ini kullanma iznine sahip olması gerekir. Ayarlarınızda Konum özelliğinin açık olması gerekir.

Android için Google Haritalar uygulamasını açın.

Haritada, navigasyon çubuğunun üzerinde sağ alt köşede, bir hedefe benzeyen Konumunuz düğmesini bulacaksınız. Ortasında bir daire olan mavi değil de gri renkteyse, çerçevenin dışındasınız ve ortalanmamışsınız demektir. Gri hedefe basın ve ortasında bir daire ile maviye döndüğünde, konumunuz haritada mavi bir nokta olarak görünecektir.

iPhone'da Mevcut Konumunuzu Bulma

iOS’ta konumunuzu almak Android ile aynı şekilde çalışır. Tek fark, iOS uygulamalarının doğası gereği arayüzün biraz farklı görünmesidir.

Google Haritalar iOS uygulamasını açın.

Haritada mavi bir nokta olarak görüneceksiniz. Kendinizi göremiyorsanız, çerçevenin dışındasınız demektir ve bir hedefe benzeyen Konumunuz düğmesi, ortasında bir daire bulunan mavi yerine gridir. Google Haritalar’ı geçerli konumunuzda ortalamak için sağ alttaki Konumunuz düğmesine basın.

Google Haritalar Nasıl Kalibre Edilir?

Google Haritalar’da nasıl göründüğünüzün yanlış olduğunu fark ederseniz, Google Haritalar’ı yeniden kalibre etmeniz gerekebilir. Bu, Google Haritalar konumunuzu düzeltecek ve takibinizi düzeltecektir.

Öncelikle, Google Haritalar uygulamanızı açın ve mevcut konumunuzu bulun. Daha önce de belirtildiği gibi, bunu sağ alttaki hedef şeklindeki Konumunuz düğmesine basarak yapabilirsiniz.

Şimdi, haritada sizi temsil eden mavi noktaya dokunun. Telefonunuz hangi yöne bakıyorsa, önünde mavi bir koni ile görünmelidir.

Bu, konumunuzu paylaşma seçeneği de dahil olmak üzere birden fazla seçenek içeren Konumunuz menüsünü açacaktır. Buradan, Kalibre Et etiketli düğmeyi seçin; bunun yanında küçük bir pusula vardır.

Google Haritalar sizden telefonunuzu eğmenizi ve sekiz şeklinde hareket ettirmenizi isteyecektir. Söyleneni yapın ve pusula doğruluğunuz yüksek veya daha iyi bir değer gösterdiğinde Bitti’ye basın.

SSS

Google Haritalar konumunuzu belirlerken çok sayıda parametre kullanır. Bunlar arasında cihazınızın yerleşik GPS’i, Wi-Fi, baz istasyonları ve tarayıcı bilgileri yer alır.

Evet, Cihazımı Bul ile. Bununla birlikte, telefonun takip edilebilmesi için açık ve çalışan bir bataryaya sahip olması gerekir.

Kendinizi haritada doğru şekilde göremiyorsanız, Google Haritalar’da pusulanızı kalibre etmeniz gerekebilir.

Yorum yapın