mSpy İncelemesi

Özellikle işverenlere ve çocuklara yardımcı olmak için tasarlanan mSpy mobil izleme uygulaması 2011’de piyasaya çıktığından beri en sevilen uygulamalardan biri oldu. Dünya çapında 1 milyondan fazla kullanıcısı olan bu uygulama bütün vaatlerini yerine getiriyor. Satın alma hakkındaki fikirlerinize katkıda bulunması için bu tarafsız mSpy incelemesini okuyabilirsiniz.

Eğer bu websitesinin düzenli bir takipçisiyseniz incelemesini yaptığımız bütün ürünleri kişisel olarak test ettiğimizi biliyorsunuzdur. Çünkü yazılımın karakteristik özellikleri hakkında doğru bir fikir sahibi olmanın tek yolu budur. Bu sefer de mobil telefon casusluğu yazılımlarından biri mSpy uygulamasını incelemeye karar verdik.

Öncelikle şunları tartışmalıyız, mSpy’ı bu kadar güvenilir yapan nedir, neler yapmanıza yardımcı olur ya da bulunduğu branşta bu kadar hızlı şekilde en iyilerden olmasının sebebi nedir?

2011 yılında piyasaya çıkmasının ardından mSpy’ın satışları oldukça etkili bir seviyeye ulaştı.Yıllar boyunca birçok farklı şekilde uygulamayı geliştirdi. Oldukça etkili bir ürün ve eğer bu ürüne yatırım yapmak isterseniz gerçekten çok iyi bir müşteri desteğine sahip oluyorsunuz.

Dahası, son zamanlarda cep telefonu casusluk uygulamalarında birçok farklı gelişme oldu. Stealthgenie bazı hukuki sebeplerden dolayı banlandı ve piyasanın en iyilerinden olan MobileSpy artık kullanıcıdan gizli kalamadığı için yerini kaybetti. Bütün bu olaylar mSpy, FlexiSpy ve Hoverwatch gibi farklı ürünlerin satışlarını ve popülaritelerini artırdı.

Dünya çapında bir milyondan fazla kullanıcısı olan mSpy piyasada tabletler ve akıllı telefonları izlemek için kullanılan uygulamalardan en iyilerinden biri. Ürün kısa sürede piyasanın liderlerinden biri haline geldi ve listemiz FlexiSpy’ın yerini aldı. Her ne kadar iki ürünün de benzer özellikleri olsa da, fakat birkaç dikkate değer değişiklik mevcut. Her ne kadar mSpy satış konusunda FlexiSpy’dan daha önce gelse de, ikincisi canlı olarak telefon dinlemesi, çevre ses kaydı ve birkaç ufak özellik daha sunuyor.

Uyumluluk

mSpy cep telefonu casusluk uygulaması günümüzde kullanılan birçok mobil cihazla uyumlu şekilde tasarlandı. Her ne kadar üreticiler bu uygulamayı ilk olarak cep telefonları için oluşturmuş olsa da sonrasında uyumluluğu tablet bilgisayarlara ve birçok farklı modele de uyarladılar.

mSpy şu an Android ve Apple cihazları için uygun, bunlara iPad ve iPad Touch da dahil. Yani internette bağlanabilen bütün ürünlerde kullanılabiliyor. Şu an mSpy’ı kullanabileceğiniz cihazlar:

 • Bütün Android telefonlar ve tabletler
 • Bütün Apple cihazlar iPhonelar, iPodlar ve iPadler

Lütfen şunu not edin, ilgili versiyonlar hakkında güncellemeleri ve bilgileri mSpy’ın resmi sitesinden incelemeniz iyi olacaktır. Yazılımın güncel olarak desteklediği işletim sistemleri ve cihazlar sitede mevcut.

Aynı zamanda mSpy yazılım için jailbreak işlemi gerektirmiyor, fakat bazı özellikler bu durumda kullanılamıyor.

Şimdi ise güvenilir ve etkili mobil telefon casusluk yazılımlarının özellikleri neler olmalı bunlara göz atalım.

mSpy’nin Özellikleri Nelerdir?

mSpy bir cep telefonu izleme yazılımının sunması gereken bütün özelliklere sahip, SMS metin mesajlarını izleme, tarayıcı geçmişi görüntüleme, GPS konum takibi, sesli mesajlara ve e-maillere erişme ve daha fazlası. Bütün bu özellikler bu tarz bir yazılımda aranacak özellikler. mSpy ise birkaç gelişmiş özellik sunarak piyasadaki rakiplerinin önüne geçiyor.

Bu gelişmiş özelliklerden bazıları:

Geo-Çitleme

Her yerdeki ebeveynler ve işverenler için önemli olan bu özellik size hedef cihaza Google maps üzerinden belirli sınırlar çizme imkanı veriyor. Kullanıcı bu alanların dışına çıktığı zaman siz anında bildirim alıyorsunuz.

Bu bildirim size e-mail olarak da yollanabilir ya da mSpy’ın online panelinden de görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz zaman hedef cep telefonunun bulunduğu alanları da görüntüleyebiliyorsunuz. Bu oldukça kullanıcı-odaklı bir özellik ve bütün bu işlemler birkaç saniye alıyor.

Bildirimler ve izleme sistemi oldukça iyi çalışıyor, bu da uygulamayı ebeveynler ve işverenler için ideal kılıyor.

Arama Engelleme

mSpy’ın arama engelleme özelliğini kullanarak hedef kullanıcının iletişim kurmasını istemediğiniz kişileri engelleyebiliyorsunuz. Bu özellikle de çocuklarının istenmeyen kişilerle arkadaşlık etmesini isteyen ebeveynler tarafından kullanılabilecek bir özellik.

Uygulama Engelleme

Hedef cihazda engellemek istediğiniz uygulamaları seçebiliyorsunuz ve kullanımını engelleyebiliyorsunuz. Ayrıca hedef cihazın internet kullanımını da tamamen engelleyebiliyorsunuz, bu sayede telefon yalnızca aramalara açık oluyor.

Websitesi Engelleme

Adından da anlaşıldığı gibi mSpy’ın bu özelliği sayesinde belirli siteleri engelleyebiliyorsunuz. İsterseniz bu siteleri tamamen engelleyebilir ya da günün belirli saatlerine erişilmez hale getirebilirsiniz. mSpy’ın birçok özelliği gibi bu özelik de ebeveynler ve işverenler için ideal. Çalışanlarınızın siz işle meşgulken internette vakit öldürmelerini istemezsiniz. mSpy’ın bu özelliği sayesinde şirketinizin üretkenliğini artırabilirsiniz!

Mesajlaşma Uygulamalarının Kolay Takibi

mSpy’ın üreticileri bu yazılımın birçok farklı sosyal platformda etkili olması için gerçekten çaba harcamış. Şu an genç jenerasyonun kullandığı bütün servisleri kolayca izleme imkanını kullanıcıya sunabiliyor bu uygulama. Ayrıca mSpy sürekli yeni platformlar eklemeye de devam ediyor.

Burada bahsi geçen uygulamalardan bazıları:

Facebook Messenger, WhatsApp, Twitter, Instagram, Telegram, Skype, iMessage, Viber, SnapChat ve Line.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu servislerin hangi cihazlarda kullanıldığını kontrol etmenizde fayda var.

mSpy son zamanlarda Tinder aktivitelerini de izleyebilmenizi sağlayan bir özellik daha geliştirdi.

Bu platformların izlenme seviyesi gerçekten güçlü. Yalnızca metin mesajlarının içeriğini görmekle kalmıyor, bu uygulamalar üzerinden yollanan medya dosyalarını da görüntüleyebiliyorsunuz.

Eğer böyle bir uygulama edinmek istemeniz çocuklarınızın aktivitelerini izlemek içinse, mSpy sizin için en iyisi.

Wi-Fi Noktalarını İzleme

mSpy’ın bu özelliği size hedef cihazın bir wifi a bağlanıp bağlanmadığını haber veriyor, bu sayede de GPS kapatılsa bile konum takibi yapabiliyorsunuz.

Bu bağlantıların zaman ve diğer detaylarını da görebiliyorsunuz. Dahası hedef cihazın umumi Wi-Fi noktalarına bağlanmasını da engelleyebiliyorsunuz.

Lütfen şunu not edin, çalışanlarınız bu tarz ağlara bağlandığı zaman şirket bilgilerini riske atıyor olabilirler. Ayrıca banka bilgieri ve şifreleri gibi kendi güvenliklerini de tehlikeye sokabilirler.

Keylogger

mSpy’ın bu orijinal özelliği hedef cihazdaki tuş vuruşlarını kaydediyor. Bu sayede de cihazda yazılan her şeyi görebiliyorsunuz, metin mesajları, URL’ler, e-mailler ve hatta giriş bilgileri de. Bu harika özellik şu an için yalnızca Android cihazlarda mevcut.

Hedef Cihaz Kontrolü Özellikleri

mSpy’ın hedef cihazı izlemenizi gerçekten kolaylaştıracak özellikleri mevcut. Bu özelliklerden biri de rapor alma şeklinizi ayarlamanıza yardımcı oluyor.

Örneğin raporları yalnzıca mSpy online hesabınızdan almayı seçebilirsiniz. ya da bu bilgilerin yalnızca bir wifiya bağlandığınız zaman telefona inmesini tercih edebilirsiniz.

Bu ayarlara erişim sağlayarak hedef cihazın veri kullanımını da sınırlandırmış oluyorsunuz. Her ne kadar mSpy çok az bir internet kullanıyor olsa da fotoğraflar ya da videolar söz konusu olduğunda oldukça güzel bir seçenek bu.

Ayrıca raporlanmaların zamanlarını ve aralıklarını değiştirebilir ve buna göre mSpy kontrol panelinize yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Bazen dakika dakika rapor almak isterken, başka zamanlarda günde bir rapor almak siteyebilirsiniz.

Ayrıca hedef cihazdaki mSpy otomatik olarak güncellenebiliyor, telefona tekrar fiziksel erişim gerektirmiyor.

mSpy’ın bütün özelliklerinin bir listesi için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Güvenlik

mSpy ayrıca size data silme ve uzaktan telefonu kilitleme gibi özellikler de sunuyor. Aynı zamanda hedef cihazda SIM kartı değişikliği olduğu zaman da bildirim alıyorsunuz. Bütün uygulamalar mSpy’ın kontrol panelinden izlenebiliyor. Arayüz ise oldukça kolay ve müşteri tabanlı.

Raporlar

Etkili raporlama hem gerçekten önemli hem de mSpy’ı diğerlerinden ayıran özelliklerden biri. Raporları bütün detaylarına kadar kişiselleştirebilirsiniz ilginize göre.

Bu raporların aralıkları ayaralanabilir. En güzel kısmı ise bu raporlama seçeneklerini ayarlamanın kolaylığı ve size yollanan raporların istediğiniz birkaç formattan birine göre size yollanması.

Bu tarz etkili ve eşsiz bir data kontrolü diğer izleme yazılımlarında mevcut olmayan harika bir özellik.

Jailbreak İşlemi Olmadan İzleme

Son zamanlarda yeni teknoloji kullanan mSpy artık iPhone cihazları izlemek için jailbreak işlemine ihtiyaç duymuyor. Bu özellik yalnızca iPhonler için değil bütün Apple cihazlar için geçerli.

Lütfen şunu not edin, bu versiyon diğer cep telefonu izleme yazılımları ile aynı değil bu yüzden de limitli izleme seçeneği sunuyor.

iPhone ya da Apple cihazlara belirli şekilde fiziksel erişim kurmak kolay olmadığı için mSpy’ın bu servisi farklı şekilde çalışıyor.

Bu serviste kişinin iCloud yedeklemelerine girilip burada belirli zamanlarda yapılan değişiklikler kaydediliyor. mSpy’ın bu versiyonunu kullanmak için kullanıcının Apple kullanıcı adını ve şifresini bilmelisiniz ve kişi bilgilerini otomatik olarak iCloud’a yedekliyor olmalı. Hedef kullanıcının seçtiği bu özellikleri değiştirmek oldukça kolay.

Lütfen şunu not edin kullanıcının ID ve şifresini bilmek gerektiği için bu ideal bir izleme yöntemi olmayabilir. Fakat jailbreak işleminin yapılamadığı durumlarda yardımcı olabilecek bir versiyon bu.

Bir kez kurulduktan sonra mSpy tamamen radardan uzak çalışıyor, kişi hiçbir şekilde bu uygulamanın farkında olmuyor.

Tek ihtiyacınız olan hedef kullanıcının bilgilerini girmek ve online olarak raporlar almak. Bilgileri düzenli olarak alamayabilirsiniz çünkü yedekleme işleminin yapılması gerekiyor rapor almanız için. Fakat bu yedeklemelerin zamanlarını iCloud üzerinden değiştirebilirsiniz.

iPhone üzerine bu durumda yazılım yüklenmediği için raporlama özellikleri de normal versiyona nazaran daha az olacak. Yine metin mesajlarını, web geçmişini, kişileri, notları, konumu ve arama bilgilerini görebileceksiniz.

Her ne kadar daha limitli izleme özellikleri olsa da WhtsApp, Line, Skype ve FAcebook aktivitelerini izleyebileceksiniz.

Yani sonuç olarak jailbreak işleminin imkansız olduğu durumlarda bu versiyon işinize yarayabilir. Tabii tam versiyon kadar etkili ve güçlü olmadığı da bir gerçek.

mSpy’ı Özel Kılan Diğer Şeyler

mSpy’ın bütün yazılımlar arasından ayrılmasını sağlayan diğer yanlarına bir göz atalım.

Harika Destek

mSpy size Premium destek versiyonu 29.95$ gibi düşük bir fiyata sunuyor. Bu yardım versiyonu kurulumdan çok anlamayan kişiler için başlangıç adına. Fakat bu paketi satın almak zorunlu değil.

Eğer satın alırsanız iPhone ve Android cihazlara yükleme işlemi konusunda size mSpy takımından yardımcı olacak kişiler bulunuyor.

Bu paketin dışında da her zaman mSpy müşteri hizmetlerinden e-mail, telefon ya da chat şeklinde yardım alabiliyorsunuz. Aynı zamanda özelliklerini denemeniz için bir demo versiyonları da mevcut.

mSpy’ın resmi sitesi oldukça düzenli ve kullanışlı. Satın alma kısmı ise ödemeniz gereken tutarı net bir şekilde gösteriyor, bazı rakiplerin aksine.

Garanti

mSpy ürünleri 10 günlük bir para iade garantisi sunuypr. Eğer üründen memnun kalmazsanız paranızın geri iadesini isteyebiliyorsunuz. Böyle vaatlerde bulunan nadir uygulamardan biri mSpy ve bu özellik gerçekten insanı rahatlatıyor.

mSpy Ücretlendirme

mSpy’ın şu an iki farklı paketi mevcut. Bunların yanında Kombo ya da Aile paketlerini de seçebilirsiniz ama aslında bu paketler de ana iki paketin farklı versiyonları

mSpy Basic

mSpy’ın basic versiyonu bir mobil casusluk cihazından bekleyeceğiniz etkili özelliklerin tamamını sunuyor, metin mesajları raporu, tarama geçmişi, ses arama kayıtları, konum takibi vs. Burada üç farklı ücret mevcut.

 • 1 aylık plan-29.99$
 • 3 aylık plan- 59.99$
 • 12 aylık plan- 99.99$

mSpy Premium

mSpy’ın bu versiyonu birçok farklı gelişmiş özellik sunuyor. Fiyatlar ise şu şekilde:

 • 1 aylık plan 69.99$
 • 3 aylık plan 119.99$
 • 12 aylık plan 199.99$

mSpy Aile

mSpy’ın bu versiyonu ile ise 3 cihaza kadar takip edebilir ve %20 gibi bir kar elde edebilirsiniz. Fiyatlar ise şu şekilde

 • 6 Aylık Aile Planı-359.97$
 • 12 Aylık Aile Planı- 479.97$

Hem cep telefonu hem de bilgisayar izlemesi sağlayan kombo da seçebiliyorsunuz, bu paket de 84.99$ gibi bir fiyata sahip.

Fiyatlar ve sunulan özellikler hakkında detaylı bilgi edinmek için mSpy’ın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

mSpy’ın Arkasındaki İnsanlar

mSpy MTechnology isimli bir firmanın yapımı, US ve UK’de ofisleri mevcut. mSpy’ın özellikleri ve müşteri desteği için harika bir efor sarfediyorlar. Telefon üzerinden müşteri desteği, para iade garantisi ve birçok farklı ödeme şekli de ne kadar ürünlerinin arkasında durduklarının kanıtı.

Birçok insanın inandığının aksine mSpy bir dolandırıcı uygulaması değil! Bu yalnızca başka yazılımların uyguladığı bir kötüleme taktiği!

Son Olarak

Son olarak mSpy’ı kullanmaya ya da kullanmamaya karar vermek tamamen size kalmış! Bu konuda bir mobil izleme cihazından neler beklediğinize karar vermeniz gerekiyor.

Eğer canlı olarak aramaları dinlemek ya da telefon mikrofonunu kayıt için kullanmak istemiyorsanız mSpy sizin için harika bir uygulama. Eğer istiyorsanız FlexiSpy ya da Hoverwatch‘ı inceleyebilirsiniz.

Açıklama
Tarih
İncelenen
mSpy
Değerlendirme
51star1star1star1star1star

22 Comments

Add a Comment
 1. mSpy kullanıyorum çok memnunum, istediğim gibi izleme sağlıyorum.

 2. Web siteleri engelleme için kullanıyorum çok performanslı bir uygulama, öneririm.

 3. Keylogger denemesi için 1 aylık paket aldım, bakalım yorumlara göre çok güzel bir program umarım memnun kalırım.

 4. WhatsApp için aldım, gerçekten çalışıyor, almak isteyenlere öneririm.

 5. mSpy satın almada tereddütlerim var keylogger için memnunum diyenler olmuş, alsam işime yarar mı?

 6. Merhabalar bu myspy programını almak istiyorum ama şunu anlıyamadım watsappta konuşmaları da görebiliyo muyuz bir de benim tlfnum samsung grand prime uygun olur mu bana bununla ilgili dönüş yaparsanız sevirim..

  1. Merhaba Dilek Hanım

   Evet whatsapp yazışmalarını da görebiliyorsunuz ve telefonunuz ile uyumludur sorun çıkmaz.

 7. Uygulama engelleme özelliği için satın aldım, bir kaç gündür kullanıyorum memnunum.

 8. Keylogger için yükleyeceğimde, tam performanslı çalışıyor mu alım yapanlar cevaplayabilir mi?

 9. Apple desteği olması mükemmel, satın aldım bir kaç haftadır kullanıyorum memnunum.

  1. mSpy bütün işletim sistemleri ile uyumludur herhangi bir problem yaşamazsınız eğer olur da bir problem yaşarsanız Türkçe destek hattından kendilerine yazabilirsiniz.

 10. Türkçe destek hattı olması çok iyi olmuş, bir kaç sorunda direk ilgilendiler. 🙂

 11. Bir konuda merak içindeyim.

  Konum hizmetleri telefonda açık tutulmazsa , konum hizmetlerini açıp kontrol edebiliyor muyuz?

  Yada konum hizmetlerine gerek kalmaksınız takip söz konusu mudur?

  İnternet bağlantısı yoksa dahi , mevcut konumu görüntüleniyor mu?

  1. Siz uygulamayı kurduğunuz da konum hizmetini uygulama açıyor yanlız takip etmek istediğiniz kişinin telefonu internete bağlı olmalı aksi halde veri aktarımı gerçekleşmez. Ne zaman internete bağlanırsa o zaman veriler gelmeye başlar.

 12. Mspy kurmadan önceki silinmiş SMS,watsap mesajlarını görebiliyor muyuz?

  1. Hayır Göremezsiniz. Kurulum yapıldıktan sonraki yazışmalara erişebilirsiniz.

 13. Satın aldıktan sonra ne kadar sürede kurulum gerekiyor. İzlenecek tele indirdikten sonra programı tekrar erişme iz gerekiyor mu

  1. Satın aldıktan işletim sistemine göre kurulumun nasıl yapıldığını paneliniz de göreceksiniz. Adımları doğru izlerseniz bir kaç dakika içerisinde kurabilirsiniz. İzlemek istediğiniz telefona kurulumu yaptıktan sonra bir daha erişmeye gerek yok.

 14. kurulum yaptığımız karşı telefona format atılırsa yada fabrika ayarlarına geri dönülürse..yaptığımız program silinirmi

 15. peki diger android bir telefona programi yüklemeden,takip etme imkanimiz var mi ?

  1. Programı yüklemeden takip yapılamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir