SpyHuman İncelemesi

Hepimizin farkında olduğu gibi akıllı telefon piyasası inanılmaz bir hızla büyüyor ve günümüzde artık -yetişkin ya da çocuk- akıllı telefona sahip olmayan birilerini bulmak hiç de kolay değil.

Akıllı telefonlar hayatımızı çok daha kolay ve uygun hale getirdi çünkü bu cihazlar bize dünyanın her yerindeki insanlarla iletişim kurma olanağı sağladı. Fakat her hikayenin iki yüzü vardır, tabii ki akıllı telefon kullanmak söz konusu olduğu zaman da tehlikeler ortaya çıkabiliyor.

Yapılan istatistiklere göre her 10 çocuktan 7’si internet üzerinden zorbalığa maruz kalıyor. Ve en kötü yanı da bu çocukların %30’unun bu zorbalığın sonucunda kendine zarar vermeye kalkışıyor olması. Küçük çocuklar genel olarak riske daha fazla sahipler çünkü genç yaşlarda yeni şeyler keşfetme isteği daha yüksek oluyor ve tabii ki yasak olan elma da her zaman daha tatlı geliyor. Ne yazık ki çocukların analitik düşünme özelliği henüz gelişmediği için her konuda iyi yönlere odaklanıyorlar ve bu yüzden de internet üzerinden zorbalığa ya da herhangi bir başka şekilde tacize maruz kalabiliyorlar. Şimdi de birçok ebeveynin dikkatini çekecek soruya geçiyoruz: “Çocuklarımızı çevrimiçi tehlikelerden korumanın bir yolu var mı?” Tabii ki var, fakat bu durumda güvenilir bir izleme uygulaması edinmeniz gerekiyor. Şimdi de SpyHuman uygulamasına bir göz atalım, bugünlerde izleme uygulamalarının önde gelen isimlerinden biri olan bir uygulama bu.

SpyHuman Nedir?

SpyHuman ebeveynlere, yaşı küçük olan çocuklarının akıllı telefondaki aktivitelerini izleme özellikleri sunan ücretsiz bir Android cihaz casus uygulaması. Aynı zamanda da bu uygulama gün çalışanlarının şirket bilgilerini gizli tuttuğundan emin olmak ya da mesai saatleri içinde işlerine konsantre olduklarını teyit etmek isteyen işverenler tarafından da kullanılabilir. SpyHuman uygulamasının en az üç iyi yanı mevcut:

Ebeveyn Kontrolü: bu sayede çocuğunuzu online tehlikelerden ve istenmeyen kişilerle iletişim kurmalarından koruyabilirsiniz;

Data Yedekleme: gerçek zamanlı datayı sürekli olarak gncelliyor ve bütün bu bilgileri daha sonrasında görüntüleyebilmek için hedef cihazdan SpyHuman server’ına aktarıyor.

Çalınma karşıdı: Eğer cihaz çalınırsa ya da kaybolursa anında kontrol panelinizde SIM değiştirme bildirimine sahip oluyorsunuz.

SpyHuman hedef cihazdaki bütün datayı topluyor, arama kayıtları, metin mesajları, sosyal medya sohbetleri vs. Ve bu sayede de ebeveynlere çocuklarını gerçek zamanda olduğu kadar internet ortamında da kontrol etme imkanı sağlıyor. Bunun dışında eğer çocuğunuz tehlikeli olabilecek bir yabancıyla mesaj ya da sohbet yoluyla iletişim kurarsa da bu dalı kökünden kurutabilir ve çocuğunuza bu internet ortamındaki tehdit hakkında rehberlik edebilirsiniz. Bu uygulama ebeveynler için oldukça gerekli çünkü:

 • Küçük çocukların %30’u internet ortamındaki zorbalığın sonucunda kendine zarar veriyor;
 • Küçük çocujların %10’u internet orotamındaki zorbalığın sonucunda intihara kalkışıyor.

Engellemek tedavi etmekten daha kolaydırbu yüzden de çocuğunuzun akıllı telefonundaki aktiviteleri izleyerek geri dönüşü olmayacak sonuçlar ortaya çıkmadan çocuğunuzu izlemek gerçekten önemlidir. Çocukların online aktivitelerini ve sosyal medyadaki iletişimlerini SpyHuman ile izleyerek çocuğunuzun internet ortamında tehlikeye girmesini ya da istenmeyen durumlarla karşılaşma ihtimalinizi azaltabilirsiniz.

SpyHuman Uygulamasıyla Hangi Aktiviteleri İzleyebilirim?

İşte çocuğunuzun akıllı telefonunu izlemenizi sağlayacak SpyHuman uygulamasının sunduğu özelliklerin bir listesi. Uzun lafın kısası, SpyHuman’ın sunduğu özellikler şöyle:

◼ Arama kayıtları: bu sayede telefona gelen ya da giden ya da cevapsız çağrıların tümünden haberdar olabilirsiniz. Eğer çocuğunuz telefonda istenmeyen ya da tanımadığınız biriyle konuşuyorsa, SpyHuman sayesinde bu numarayı engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda hedef cihazdaki aramaların hepsini kaydetmek ve daha sonra dinlemek de mümkün. Bu aramalara dair arama süreleri, tarih ve saat gibi ekstra bilgilere de sahip oluyorsunuz;

Metin mesajlar: hedef cihazdan gönderilen ya da hedef cihaz tarafından alınan bütün metin mesajlarını alıcı ya da gönderici bilgileriyle birlikte görüntüleyebilirsiniz;

GPS konum: gerçek zamanlı GPS konum takibi yapabilir ve her an cihaz tarafından kullanılan rotayı görüntüleyebilirsiniz. Buna ek olarak anlık konum, tarih ve saat etiketleri, adresler ve konum detayları gibi spesifik ek bilgilere de sahip olabilirsiniz;

Kişi listesi: Çocuğunuzun telefonundaki kişi listesine ve bu listenin detaylarına erişebilirsiniz. Aynı zamanda hedef cihazın rehberinden silinen numaraları da görüntüleyebilirsiniz;

◼ Sosyal medya: hedef cihazın WhatsApp anlık sohbetlerine, mesajlara, tarih ve saat bilgilerine ve kişi bilgilerine kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz;

◼ Web izleme: hedef cihazın tarayıcı geçmişine erişebilir, ziyaret edilen siteleri, bu sitelerin hangi sıklıkla ziyaret edildiklerini, tarih ve saat bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda hedef cihazda istenmeyen ya da bilinmeyen siteleri engelleme özelliğini de kullanabilirsiniz;

◼ Canlı izleme: bu özellik sayesinde cihazın etrafındaki sesleri kaydedebilir, çocuğunuzun neler konuştuğundan ya da çalışanınızın yaptığı dedikodulardan haberdar olabilirsiniz.

◼ Dosya yöneticisi: kaydedilen medya dosyalarına erişmenizi, depolama detaylarını ve bütün dosyaları görüntülemenizi sağlayan bir özelliktir.

◼ Galeri: hedef cihazdaki bütün fotoğrafları, resimleri ve videoları görüntülemenizi sağlar.

◼ Kısıtlamalar: bu özellikle hedef cihazın tarayıcısına, aramalarına, uygulamalarına ya da kamerasına kısıtlamalar getirebilirsiniz. Aynı zamanda wi-fi bilgilerini görüntülemek ve bu özelliği açmak ya da kapatmak gibi bir özelliğe de sahip olacaksınız.

◼ Uygulama izleme: bu özellik ebeveynlerin hedef cihaza indirilen uygulamaları, günlük uygulama kullanımını ve her bir indirim ve kurulumun tarih ve saat detaylarını görüntülemesini sağlıyor. Eğer istemediğiniz ya da şüphe duymanıza sebep olan bir uygulama olursa da uzaktan bu uygulamayı engellemeniz mümkün.

◼ Hırsızlık koruması: bu özellikle hedef cihaz kaybolur ya da çalınırsa  SIM kart değişikliği yapıldığı zaman bildirim alabilirsiniz.

◼ Cihaz bilgisi: şu bilgilere erişmenizi sağlar: IMEI numarası, batarya bilgileri, SIM kart detayları, hedef Android cihazın yazılım ve işletim sistemi bilgileri, dosyalama özellikleri, tarih ve saat detayları, cihazda kullanılan hesaplar.

◼ Kontrol Paneli: bu panel uygulamaya komut vermenizi, cihazın datasını ve diğer özellikleri kontrol etmenizi sağlar. SpyHuman uygulamasını kullanmaya başlamak ve hedef cihazın datasını uzektan kontrol etmek için online hesabınız için giriş bilgileri oluşturmaya ihtiyacınız var (kullanıcı adı ve şifre). SpyHuman Kontrol Panelinin ana özellikleri şu şekilde:

 • Kullanım kolaylığı,
 • Kullanıcı dostu arayüz,
 • En sık aranan 10 telefon numarası,
 • Sık ziyaret edilen websiteleri,
 • En sık kullanılan uygulamalar
 • Bütün aktiviteleri ayrı ayrı görüntüleme özelliği,
 • Arama ve cihaz kullanımı reporlarını izleme,
 • Bütün bilgileri xls,csv,pdf gibi farklı formatlarda kaydedebilme.

SpyHuman’ın Ücreti Nedir?

Piyasada iki farklı SpyHuman ücret planı mevcut: Basic ve Premium

1-Basic Paket: bu SpyHuman’ın ücretsiz versiyonu, bu pakette tek bir cihazı izleme özelliğine sahip oluyorsunuz. Bu pakette şu özellikler mevcut:

 1. Arama kayıtları
 2. Metin mesajları
 3. GPS konum
 4. Kişi bilgileri
 5. Tarama geçmişi
 6. Website engelleme
 7. Arama engelleme
 8. Uygulama engelleme
 9. Cihaz detayları

2-Premium Paket: bu SpyHuman’ın ücretli versiyonudur ve aylık, cihaz başına 9.99$’lık bir ücrete sahipdir.

 1. Arama kayıtları
 2. Metin mesajları
 3. GPS konum
 4. Arama kayıtları
 5. Tarama geçmişi
 6. WhatsApp mesajları
 7. Facebook mesajlar (şu an kullanılmıyor)
 8. Website engelleme
 9. Çevre ses kaydı
 10. Galeri datası
 11. Uzaktan fotoğraf çekme
 12. Kişi bilgileri
 13. Arama engelleme
 14. Uygulama engelleme
 15. Dosya yöneticisi
 16. Cihaz detayları
 17. 30 gün için depolama limiti kaldırılması
 18. Reklamsız kullanım

SpyHuman Nasıl Çalışır?

SpyHuman uygulamasını kullanmaya başlamak için ilk olarak ücretsiz bir SpyHuman hesabı oluşturmalısınız. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1-Spyhuman.com adresini ziyaret edin

2-Kayıt ve giriş bilgilerini tamamlayın

3-E-mail adresinizi doğrulayın (bunun için gelen maildeki butona tıklamanız gerekiyor)

4-Resmi websitesinden SpyHuman uygulamasını indirin ve hedef cihaza kurulumunu yapın.

5-SpyHuman kurulum rehberini takip edin, bu da yine resmi websitesinde mevcut

6-Gereken izinleri sağlayın

7-Kurulum tamamlandıktan sonra cihazda beliren SpyHuman ikonu kaybolacak ve bütün izleri temizleyecektir.

8-SpyHuman.com sitesini ziyaret edin ve giriş butonunu bulun

9-Gerekli bilgileri girin (kullanıcı adı ve şifre)

10-Büyün bunları tamamladıktan sonra site sizi SpyHuman admin paneline yönlendirecektir ve sonrasında da hedef cihazdaki bütün bilgileri görüntüleyebileceksiniz.

Bütün SpyHuman özellikleri sol kısımda listelenmiş olacak, kontrol etmek istediğiniz özelliğin üzerine tıkladığınızda gerekli bütün bilgileri görüntüleyebileceksiniz.

Örneğin eğer tarayıcı geçmişini görüntülemek istiyorsanız tek yapmanız gereken tarayıcı geçmişi ikonuna tıklamak ve burada tarayıcı geçmişi, ziyaret sıklığı, sık ziyaret edilen websitelerinin listesi, tarih ve saat bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Bu yolla diğer bütün özellikleri de kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda Mobil Veri’nin açık olup olmadığını gösteren kırmızı ya da yeşik ışığı da görüntüleyebilirsiniz.

SpyHuman yalnızca ebeveynler için değil, sağlıklı bir çalışma ortamına ve bilgi gizliliğine önem veren işverenler için de oldukça kullanışlı bir seçenek. En kullanışlı olan ise SpyHuman’ın ücretsiz bir versiyonunun olması, bu sayede eğer bir kişinin yalnızca aramalarını ve mesajlarını kontrol etmek istiyorsanız ücretsiz şekilde yapabilirsiniz. SpyHuman’ın ücretsiz uygulamasını kullanarak çocuğunuzun kimlere mesaj yolladığını öğrenebilir ya da çalışanınızın gizli şirket bilgilerini üçüncü kişilerle paylaşıp paylaşmadığından haberdar olabilirsiniz.

2018’de En İyi SpyHuman Alternatifleri

Hiç şüphe yok ki, Spyhuman oldukça iyi bir uygulama, özellikle de ücretsiz versiyonunu göz önünde bulundurduğumuzda. Fakat söz konusu daha detaylı bir izleme olduğu zaman daha güçlü ve daha güvenilir bir uygulama tercih etmek isteyebilirsiniz, mesela mSpy.

Önceden de bildiğiniz gibi mSpy oldukça çok puan alan bir ebeveyn-kontrol uygulamasıdır ve çocuklarının online bilgilerine erişerek ebeveynlerin içinin rahat etmesini sağlamayı amaçlamaktadır. SpyHuman’ın aksine mSpy hem Android hem de iOs cihazlarda kullanılabilir ve biraz daha geniş bir özellikler listesine sahiptir. Mesela:

◼ Geo-Çitleme, bu özellik sayesinde çocuğunuzun güvende olacağı ve tehlikeye girme ihtimali olan alanları işaretleyebilir ve çocuğunuzun buralardaki hareketlerinden haberdar olabilirsiniz. Belirlediğiniz bu bariyerlerin dışına çıkıldığında da size bir bildirim gönderilir.

◼ Keylogger özelliği sayesinde çocuğunuzun cihazındaki tuş vuruşlarından haberdar olabilirsiniz ve çocuğunuzun online iletişim kurduğu kişilerle konuşmalaırnı görüntüleyebilirsiniz.

◼ Anlık mesajlaşlmada da SpyHuman’ın aksine yalnızca WhatsApp uygulamasını değil, farklı sosyal medya platformlarından yollanan mesajları da izleyebilirsiniz

 • Facebook
 • Snapchat
 • Tinder
 • Kik
 • Viber
 • WhatsApp
 • Skype
 • Hangouts
 • Telegram
 • Line
 • Instagram

◼ Keyword alarmları sayesinde çocuğunuzun kullanmasından rahatsız olacağınız ya da bilmeniz gereken kelimeleri belirleyebilir ve bu kelimeler cihazda kullanıldığı zaman haberdar olabilirsiniz.

Bir diğer önemli özellik de mSpy’ın sunduğu Müşteri Desteğidir ki bu destek 7/24 hizmetinizde olacaktır, SpyHuman’da bu özellikle yalnızca 10:00-18:00 saatleri arasında kullanılabilir durumdadır ve acil durumlarda anında bir çözüm ne yazık ki sunulamaz.

Umuyoruz ki bu SpyHuman incelemesi sizin için yararlı olmuştur. Şimdi SpyHuman uygulamasının bütün iyi ve kötü yanlarından haberdar durumdasınız ve sizin için hangi izleme uygulamasının daha iyi olacağına daha sağlıklı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Yorum yapın